אפסייט סינמה - הדמיות, תלת מימד והפקת סרטוני אנימציה

אנימציה ממוחשבת

אנימציה ממוחשבת היא הגרסה העדכנית לאנימציה קלאסית. כפי שעשו את מיקי מאוס, דונלד דאק, טום וג'רי וסרטי דיסני אחרים, אפילו אנימציית מנגה יפנית התבצעה באותה טכניקה. עד לפני המצאת המחשבים האנימציה הממוחשבת נעשתה ידנית ונקראה אנימציה קלאסית.

אנו מסוגלים לראות אנימציה ודמויות זזות על ידי החלפה רציפה ומהירה של ציורים דומים עם הבדלים קלים, כאשר העין שלנו מאחדת את רצף הציורים הבודדים לתנועה חלקה - בדומה למחברת שמצוירים עליה תמונות דומות וכשמדפדפים רואים את האובייקט זז.

על מנת ליצור רצף בין התמונות העין צריכה לראות מינימום של 15 תמונות בשנייה, כאשר האיכות הגבוהה היא 25 תמונות, או כמו שנקרא בשפה המקצועית: פריימים לשנייה.

על מנת ליצור אנימציה, האנימטורים לאורך השנים היו צריכים לצייר כל פריים ידנית, כאשר בשלב הזה היו מעבירים לאנשי צבע אשר היו צובעים כל פריים ידנית, ואז מצלמים את התמונה כדי שתהא על פילם. עבודה קשה וסיזיפית.

כשהמחשבים הפכו חזקים מספיק, התפתחו תוכנות אשר אפשרו לייצר אנימציה ממוחשבת.

השיטה המקובלת והפופולרית ביותר בתחום האנימציה הממוחשבת הינה אנימציה תלת מימדית.

היתרון של תוכנות אלו, שהן מקיימות עולם שלם תלת ממדי, ובמקום לצייר כל פריים סופי, בונים בשלב ראשון את הדמויות, הרקעים, ממקמים תאורות וירטואליות ושלב זה האנימטורים מזיזים ומנפישים את הדמויות, ובסוף נותנים למחשב לייצר את כל 25 הפריימים על ידי חישוב מתמטי של איך הדמות זזה, התאורות וההשתקפויות.

תהליך זה בעצם חוסך לאנימטור את הצורך לייצר 25 פריימים בכל שניה, אלא לייצר את התנועה הראשונה והתנועה האחרונה והמחשב יודע להשלים את החסר בין התנועות.

לדוגמה, יצירת פריים של תחילת צעד של דמות כאשר הרגל על הרצפה, יצירת פריים כאשר הרגל באויר ולאחר מכן שוב כאשר הרגל נוחתת. המחשב משלים את הפריימים החסרים על מנת ליצור התמונה המלאה והתנועה החלקה, וישנה גם אפשרות לשכפל את הצעד לאחר מכן וכך הדמות יכולה להמשיך ללכת.

הסרט, "טרון", משנת 1982, היה הסרט הראשון ששילב אנימציה ממוחשבת עם אנשים מצולמים. באנימציה בעצם יצרו את העולם העתידני ואת האופנועים העתידניים.

הסרט הראשון באורך מלא, שנעשה באנימציה ממוחשבת ובהדמיה תלת מימדית היה "צעצוע של סיפור" של חברת פיקסאר ב-1995.

בין החברות המובילות היום בעולם באנימציה ממוחשבת נמצאות וולט דיסני, פיקסאר, ודרימוורקס אנימציות.

לשירותי אנימציה ממוחשבת ברמה הגבוהה ביותר - פנו אלינו עוד היום!